Tarihçe

Kalitek Danışmanlık, eğitim, ürün ve sistem belgelendirme alanlarında sektörün önde gelen firmalarında üst düzey yönetici olarak çalışan bir ekip tarafından, yıllar içinde elde ettikleri bilgi, beceri ve tecrübeyi müşterileri ile paylaşmak ve sektörde katma değer sağlamak amacı ile 2009 yılında kurulmuştur.

O tarihten itibaren sistem, ürün belgelendirme ve akreditasyon danışmanlıkları ile müşterilerine hizmet vermiştir.

Ürün belgelendirme alanında yerli üreticilerimizin uluslararası pazarda rekabet gücünü arttırmak ve Ülkemizin ekonomisine katma değer sağlamak için CE, GOST, EAC, UL, SASO, G, E Markalama gibi alanlarda pek çok çalışmayı başarı ile tamamlamıştır.  

Müşterilerinin daha kontrollü ve ölçülebilir bir yönetim sistemine sahip olması, başarı odaklı çalışma ve hedeflerle yönetim sağlayarak daha karlı hale gelmeleri için yönetim sistemleri danışmanlıkları ile üretim sanayine ve hizmet sektörüne destek olmuştur.

Ayrıca çevre ile iş sağlığı ve güvenliği alanlarında da kanuni gerekliliklerin karşılanması, daha iyi bir çalışma ortamı ve daha iyi bir çevrenin oluşturularak gelecek nesillere aktarılması konusunda da Ülkemizin üreticilerine hizmette bulunduk. Son zamanlarda enerji verimliliği çalışmaları ile de sektörün önde gelen eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunmaya başladık.

Ülkemizdeki Uluslararası gelişmeler ve entegrasyon süreçleri ile birlikte personel belgelendirme, ürün belgelendirme, muayene ve gözetim ve deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının akredite edilerek ilgili mevzuatlara uyumlarının ve yetkilendirilmelerinin sağlanması konularında da pek çok projeye imza atarak sektöründe öncü danışmanlık firması haline gelmiştir.

Bugün devam eden çalışmaları ve projeleri ile birlikte Kalitek Danışmanlık® Ülkemizin endüstriyel ve ekonomik gelişmesine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Vizyon

Ülkemizin üreticilerine ve hizmet sağlayıcılarına değer katan eğitim, belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerini sunarak, üretkenliği, endüstriyel ve ekonomik kalkınmayı desteklemektir.

Misyon

Müşterilerimizin her türlü ihtiyaçları ile alakadar olarak, onların eğitim, mühendislik ve danışmanlık ihtiyaçlarını etik mesleki kurallar çerçevesinde karşılamaktır.